خودآگاهی چیست؟

برای راه اندازی یه کسب و کار در ابتدا باید سفری به درون خود داشته باشیم و شناخت دقیقی و درست نسبت به خود پیدا کنیم این شناخت را خودآگاهی یا درون نگری می نامند. خودآگاهی سبب می شود نسبت به توانایی ها و ضعف ها و تمایلات و باور های خود درک درستی پیدا کنیم،تا کارهایی که توانایی بهتری در انجام آن را دارید شناسایی کنید و تمرکزتان را بر تقویت توانایی های خود بگذارید و با پذیرش ضعف های خود جهت بهبود و رفع آن ها تلاش کنید.

قبل از راه اندازی هر کسب و کاری این سوال اساسی در ذهن شما به وجود می آید که در کسب و کارم موفق می شوم یا خیر؟ دو دلیل عمده که باعث شکست کسب و کار ها می شود در ابتدا نبود مهارت،اطلاعات و دانش می باشد که منجر به تصمیم گیری های اشتباه و مدیریت نادرست میشود که باعث می شود از حفظ پیدار کسب و کار باز بمانید. دلیل دیگر عدم وجود خودآگاهی است به عبارتی بهتر برای توسعه کسب و کار باید ابتدا شما توسعه فردی پیدا کنید.
خودآگاهی چگونه می تواند شما را به موفقیت در کسب و کارتان کمک کند؟
• مهارت های کارآفرین در موفقیت کسب وکار تاثیر بسزایی دارد.با شناخت درست از توانایی و محدودیت ها،می توان از آن ها در رسیدن به هدف ها یاری گرفت.
• علاوه بر شناخت خود می توانید با شناخت توانایی و مهارت های اعضای تیم خود را شناسایی کرده و برای رسیدن به هدف های کسب وکار از آنها کمک بگیرید.
• شناسایی مهارت ها منجر می شود از تونایی های درونی بهتر استفاده کنید.
• با خود آگاهی می توانید برند شخصی خود را توسعه دهید.
• عدم توانایی کنترل احساسات سبب می شود تصمیم های نادرستی بگیریم و منجر به شکست کسب و کار می شود،میتوانید با خودآگاهی احساسات خود را بهتر کنترل کنید.
• خودآگاهی باعث می شود تا نسبت به دیگر توانایی ها و مهارت های مورد نیاز کسب و کار خود آگاهی پیدا کنید و به دنبال ارتباط با افرادی باشید که دارای مهارت ها و تخصص های مورد نیاز شما باشند.
خودآگاهی و شناخت توانایی‌ها و مهارت‌های خودماتریس SWOT شخصی، چارچوبی برای تحلیل نقاط قوت و ضعف خود و همچنین فرصت‌ها و تهدیداتی است که ممکن است با آن‌ها مواجه ‌شوید. این ماتریس به شما کمک می‌کند تا روی نقاط قوت خود تمرکز کنید، نقاط ضعف خود را به حداقل برسانید و از فرصت‌های موجود بیشترین بهره ممکن را ببرید.

خود آگاهی و شناخت مهارت های خود

خود آگاهی و شناخت مهارت های خود

Self-awareness

ماتریس SWOT شخصی، چارچوبی برای تحلیل نقاط قوت و ضعف خود و همچنین فرصت‌ها و تهدیداتی است که ممکن است با آن‌ها مواجه ‌شوید. این ماتریس به شما کمک می‌کند تا روی نقاط قوت خود تمرکز کنید، نقاط ضعف خود را به حداقل برسانید و از فرصت‌های موجود بیشترین بهره ممکن را ببرید.

Self Awareness

ابعاد خودآگاهی

ابزار تحلیل SWOT فردی

SWOT

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *