ده گام هدف گذاری(بخش دوم)

10 Steps to Targeting

گام ششم؛ مانند تصویری بزرگ به هدف اصلی خود چشم بدوزید. وقتی شما هدف‌های بلندمدت دارید، باید بتوانید آن‌ها را به گام‌های کوچک تجزیه کنید تا رسیدن به هدف برای‌تان راحت‌تر باشد. ولی باید ‌این را در نظر بگیرید که وقتی در حال انجام گام‌های کوچک هستید، مطمئن شوید که از مسیر اصلی به سوی اهداف بلند مدت خود خارج نمی‌شوید.

وقتی شما به تصویری که از هدف اصلی خود در ذهن دارید فکر کنید، انگیزه و تمرکز شما همواره بالا می‌رود. به‌این فکر کنید که چرا ‌این هدف برای من آن‌قدر مهم است؟

گام هفتم؛ کاستی‌ها را بپذیرید. چالشی که بیشتر افراد با آن مواجه می‌شوند ‌این است که تمایل دارند هر مرحله از کارها را تمام و کمال انجام دهند. گاهی اوقات همین کمال‌گرایی و ترس از شکست، ما را از رسیدن به موفقیت و پیشرفت باز می‌دارد.

هنگامی‌که به سمت هدف در حال حرکت هستید، گاهی اوقات با اشتباهات و موانعی مواجه می‌شوید که لازم است ابتدا آن‌ها را برطرف کرده و سپس به راه خود ادامه دهید. دانستن‌ این قضیه که شکست و اشتباهات، تجربه‌های ‌یادگیری زیادی برای شما ‌ایجاد می‌کند، از اهمیت بالایی برخوردار است. هر اشتباه کوچک می‌تواند دید شما را به سمت ‌ایده‌های جدید و روش‌هایی باز کند که در حالت عادی نمی‌توانستید آن‌ها را ببینید.

گام هشتم؛ از حرکت کردن به سمت هدف دست نکشید. در مراحل قبل، اهمیت انعطاف‌پذیری و قبول اشتباهات بیان شد، در ‌این شرایط باید سعی کنید حرکت رو به جلو را به سمت هدف حفظ کنید و هیچ‌گاه از حرکت رو به جلو حتی با بوجود آمدن شرایطی خلاف انتظارتان دست نکشید.

اگرچه ممکن است مسیر حرکت شما تغییر کرده و پیشرفت شما کند باشد، ولی تنها راه رسیدن به هدف، پایداری شما و حفظ حرکت گام‌به‌گام به سوی هدف است. هر بار که شما گام کوچکی برمی‌دارید، در واقع به هدف‌تان نزدیک‌تر می‌شوید. زمانی در مسیر موفقیت هستید که حرکت رو به جلو را حفظ کنید.

گام نهم؛ مثبت فکر کنید. داشتن اعتماد به نفس و باور به توانایی خود در رسیدن به اهداف، نقش مهمی ‌در موفقیت شما دارد. باید باور داشته باشید که می‌توانید به هدف خود برسید. تفکر مثبت داشتن، تشویق کردن خود و تیم‌تان و حمایت شدن از طرف اعضای تیم می‌توانند اراده شما را در مواجه شدن با چالش‌های سخت، تغییرات غیرمنتظره و سایر حوادث قوی کنند.

گام دهم؛ موفقیت خود را جشن بگیرید. این خیلی مهم است که برای هر موفقیت و پیروزی که در هر مرحله بدست می‌آورید (هرقدر هم کوچک باشد)، جشن بگیرید. با جشن گرفتن، تلاش‌هایی که برای رسیدن به نتیجه مورد نظرتان انجام داده‌اید را به رسمیت می‌شناسید و انگیزه‌تان برای انجام مراحل بعد، بیش‌تر می‌شود. جشن موفقیت برای هر مرحله از مسیر، بهترین راه برای بستن آن مرحله است.‌ یعنی شما متوجه می‌شوید که ‌این مرحله تمام شده و باید تمرکز و تلاش خود را برای مراحل بعد بگذارید.

با دنبال کردن ‌این ۱۰ گام قدرتمند هدف‌گذاری، شما قادر خواهید بود هدف‌ بلندمدت خود را به اهداف کوچک تقسیم کنید و هر روز ‌این گام‌‌های کوچک را انجام داده و به هدف اصلی خود نزدیک و نزدیک‌تر شوید.

10 Steps to Targeting

ده گام هدف گذاری

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *